Toz metalurji yatağının avantajı nedir

August 27, 2020
hakkında en son şirket haberleri Toz metalurji yatağının avantajı nedir

Toz metalurjisi yatağı, toz metalurjisi tarafından üretilen sinterleme parçaları kullanılarak, hammadde olarak gözenekli, esas olarak metal tozu ile taşınır; gözenek sayısını, boyutu, şekli ve dağılımı vb. Serbestçe ayarlayabilir. Toz metalurjisinin avantajı nedir? rulman?Bırakın SINTS şirketi bunu tanıtsın:

 

toz metalurji yatağının avantajı
 

Yağlı yatak adı verilen toz metalurji yatağı, operasyonel olmayan bir durumda iken, yatağın yağlayıcı yağı gözeneklerine dolar, çalışma durumunda iken mil dönüşü sürtünme ile ısıtılır ve yatak kabuğunun ısıl genleşmesi gözeneklilik, dolayısıyla yağlayıcı yağ taşacak ve yatak boşluğuna girecektir.Milin dönüşü durduktan sonra, yatak burcu soğudu, yağlama yağı deliklere geri dönecektir.Yatak olasılıkla tamamen yağ tabakası oluşturur, ancak çoğu durumda bu tür bir yatak tamamen yağ tabakası değildir.

 

Toz metalurji yatağı, düşük maliyetli, titreşim emilimi, düşük gürültü, uzun çalışma süresi boyunca yağlayıcıya gerek yok, özellikle yağsız ve yağlayıcı olmayan çalışma ortamına uygun özelliklere sahiptir.Gözeneklilik, yağ emdirilmiş yataklar için önemli bir parametredir.Yüksek hızdaki yağ yatağı daha fazla yağ içeriği ve daha yüksek gözeneklilik gerektirir;düşük hızda çalışan yağ yatağı yüksek mukavemet, düşük gözeneklilik gerektirir.

 

 

Bu tür bir yatak, 20. yüzyılın başlarında icat edildi.Düşük imalat maliyeti ve uygun kullanımı nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.Artık otomobiller, ev aletleri, ses ekipmanları, ofis ekipmanları, tarım makineleri, hassas makineler vb. Gibi çeşitli endüstriyel ürünlerin vazgeçilmez bir gelişimi haline geldi. Bir tür temel parça.